Slovizol s.r.o.

Výroba a predaj izolačných dosiek z penového polystyrénu ( EPS )

Increase Size Decrease Size Reset font to default

Kto sme?

Vo veľmi krátkom čase sme si dokázali nájsť stabilné miesto na trhu s tepelnoizolačnými materiálmi a to najmä vďaka skúsenostiam, najmodernejšej technológii, vysokej kvalite, pohotovému servisu, ktorý zahŕňa poradenstvo, promptnú realizáciu objednávok a v neposlednom rade aj vďaka prijateľnej cene. Aj preto možno náš polystyrén nájsť okrem Slovenska aj v krajinách ako napr.: Česká republika, Maďarsko, Rakúsko, Nemecko..

Read more

Čo vyrábame?

Náš výrobný program zahŕňa široký sortiment polystyrénových dosiek, určených na rôzne druhy tepelných izolácii - "od podlahy až po strechu". Expandovaný polystyrén (EPS) predstavuje najvýhodnejšiu kombináciu ceny a kvality z celej škály zateplovacích segmentov.

Read more

Čo je našim cieľom?

Cieľom firmy Slovizol s.r.o. je neustále zdokonaľovanie kvality našich produktov, služieb a vzťahov so zákazníkmi. Nie sme ľahostajní ani k otázke životného prostredia a preto Vám pomáhame pri neustále stúpajúcich nákladoch na energie hľadať ekologické a ekonomicky efektívne riešenie zatepľovania.

Read more

Kde nás nájdete?

Slovizol s.r.o.
Jelenecká 3
949 01 Nitra

tel.fax: +421 37 6521 334

Read more

Dopredu Dozadu

Penový polystyrén

Expandovaný (penový) polystyrén (EPS) je osvedčená izolačná hmota, bez ktorej už v súčasnosti nie je možná energeticky hospodárna výstavba. Biele izolačné dosky si v priebehu uplynulých päťdesiatich rokov získali na stavbách svoje pevné miesto.

Expandovaný polystyrén nie je ľahký len čo sa týka hmotnosti, dá sa tiež ľahko spracovať, má výborné tepelno-izolačné vlastnosti, malú objemovú (resp. hmotnostnú) nasiakavosť vodou a je cenovo dostupný. Aby sa penový polystyrén dal optimálne využiť, je potrebné poznať jeho vlastnosti.

Základnou surovinou na výrobu expandovaného (penového) polystyrénu je speňovateľný polystyrén vo forme perál, obsahujúci spravidla 6 – 7 % pentánu ako nadúvadla. Tieto perly sa vyrábajú suspenznou polymerizáciou monoméru styrénu a sú dodávané výrobcom penového polystyrénu v niekoľkých veľkostných skupinách od 0,3 do 2,8 mm, v závislosti na konkrétnej aplikácii.

Styrén a pentán sú látky, ktoré sa bežne vyskytujú v prírode – styrén sa dá nájsť aj v rôznych potravinách a pentán sa v prírode vytvára v značných množstvách napríklad v zažívacích systémoch zvierat alebo pri rozklade rastlinného materiálu v dôsledku pôsobenia mikroorganizmov. Obe tieto látky sa vyrábajú na priemyselné použitie z ropy.

Expandovaný polystyrén neobsahuje a nikdy neobsahoval látky poškodzujúce ozónovú vrstvu Zeme, ktoré sú známe ako freóny.

Podľa normy STN EN 13 163 je expandovaný polystyrén netoxický a inertný, neobsahuje chlorofluorokarbonáty (CFC), hydrochlorofluorokarbonáty (HCFC) ani formaldehydy.

Pri zabudovaní výrobkov z EPS nie je potrebné vykonávať žiadne zvláštne opatrenia, pretože tieto výrobky sú netoxické a nedráždivé.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

logo zdruzenia EPS.SR

Člen združenia EPS.SR